VI. ročník prestížnej kynologickej akcie EPEIROS CUP

16.-17.9.2023 Slnečné jazerá Senec, Slovensko

Rafael Malo Alcrudo, Španielsko

Medzinárodným rozhodcom som od roku 1982. Rozhodcom pre všetky plemená som od roku 2005.

Moje detské roky som prežil v blízkosti  pyrenejských mastiffov na našej rodinnej farme blízko Pyrenejí v Aragónskej oblasti – v Španielsku.

Chovateľom  Pyrenejských mastiffov som od roku  1974 v chovateľskej stanici  La Tajadera del Tío Roy”, kde som odchoval viac ako 180 národných a medzinárodných šampiónov, 7 európskych víťazov a 6 svetových víťazov. To je svetový rekord v chove španielskych národných plemien psov.

Naši psy položili základy chovu pyrenejských mastiffov v mnohých krajinách, medzi inými aj vo Francúzsku, Portugalsku, Taliansku, Grécku, Českej republike, Maďarsku, Poľsku, Belgicku, Holandsku, UK, Nórsku, Švédsku, Dánsku, Fínsku, Azerbajžáne, Argentíne, Brazílii, Peru, Mexiku, Canade a USA.

Som zakladateľom (1977) of the Spanish Pyrenean Mastiff Club (CMPE). Generálnym sekretárom od roku 1986 a predsedom od júna 2010 a v súčastnosti aj zakladajúcim prezidentom (2014) the Spanish Pyrenean Mastiff Association and the Pyrenean Mastiff International Association (MOSTIN.IA)

Som autorom a spoluautorom 9 kníh a niekoľkých odborných článkov v španielskych aj anglických mutáciách. Témou mojej publikačnej činnosti boli hlavne molossoidné plemená, ale aj pastierke a ovčiarske plemená.

Medzinárodným rozhodcom som od roku 1982. Rozhodcom pre všetky plemená som od roku 2005.

Členom Predsedníctva zboru rozhodcov som bol v rokoch 2005 to 2009 a znova od roku 2013.

Som jediný rozhodca-špecialista pre všetky molossoidné plemená v Spanish Molosser Club (1992) and the Spanish Kennel Club (1994).

Posudzoval som na medzinárodných výstavách a na špeciálnych klubových výstavách molossov a pastierských plemien v týchto krajinách: Portugal, France, Luxembourg, Italy, Monaco, San Marino, Finland, Sweden, Denmark, Norway, Island, Holland, Belgium, Switzerland, Germany, Austria, Ireland, United Kingdom, Malta, Greece, Azores Islands, Romania, Slovenia, Slovakia, Croatia, Serbia, Lithuania, Estonia, Latvia, Czech Republic, Poland, Hungary, Russia, Bulgaria, Ukraine, Azerbaijan, United States of America, Canada, Puerto Rico, Mexico, Bolivia, Colombia, Venezuela, Peru, Brazil, Argentina, Uruguay, Chile, South Africa, Israel, Japan, China, Indonesia, Thailand, Philippines, Malaysia, Australia and Spain.

Každoročne som posudzoval na špeciálnych výstavách prevažne molossov a pastierke plemená vo viacerých krajinách na piatich kontinentoch.

Doteraz som posudzoval na 12 –tich svetových výstavách a 11- tich európskych výstavách.

Som prezidentom of the Aragon Kennel Club od roku 1990.

Moje záľuby: História, literatúra, rock’n’roll; automobilový šport…a samozrejme, psy!

Web stránka