VI. ročník prestížnej kynologickej akcie EPEIROS CUP

16.-17.9.2023 Slnečné jazerá Senec, Slovensko

Čo je Epeiros cup

Chcete sa zúčastniť Epeiros Cupu a neviete presne, o čo ide?

Epeiros Cup vznikol v roku 2013, kedy sa spojilo niekoľko klubov, aby usporiadali združenú špeciálnu výstavu so zadávaním CAC SR a titulu Epeiros víťaz.

Hlavný úmysel bolo spojiť sily a vytvoriť kynologický projekt, kde sa spája výstavníctvo spolu s odbornosťou, edukáciou a to všetko v príjemnom priateľskom prostredí.

Jedným z ďalších dôležitých cieľov bolo spojiť väčšie kluby s menšími. Pomôcť a podporiť sa navzájom tak, aby kvalitné posudzovanie a prístup k odborným poznatkom mali rovnako členovia menších, ako aj členovia väčších klubov.

Prečo názov Epeiros cup? Na začiatku to bolo spojenie klubov, ktoré zastrešovali molosoidné plemená. Keďže podľa literárnych zdrojov ich kolískou vzniku je oblasť Epiros, zvolili sme názov Epeiros cup – Epeiros dni. Postupne sa zloženie plemien menilo. Dnes je oveľa pestrejšie. Názov Epeiros cup zostal a postupne sa stal značkou, ktorá znamená hodnotnú kynologická aktivitu.

Epeiros cup sa organizuje každé 2 roky a má už ustálený program.

Každé dva roky sa spoja kluby, aby ich entuziastickí zástupcovia pripravili výstavu a jej pestrý sprievodný program. Príprava prebieha dva roky a predstavuje nie len technické zabezpečenie, ale aj dôkladný výber rozhodcov a odborných lektorov.

Účastníci majú na výber zúčastniť sa odborného sympózia, povahových testov šitých na mieru každému plemenu, školy handling, alebo veľmi obľúbeného slávnostného gala večera.

Veľkou hodnotou je aj stretnutie významných chovateľov, zdieľanie skúsenosti, získavanie kontaktov a v neposlednom rade veľmi príjemná atmosféra, ktorou je Epeiros cup už známy.

Epeiros cup je projekt, ktorý je v Európe jedinečný. Vytvára hodnoty, ktoré ocení každý chovateľ a majiteľ, pretože im poskytuje neoceniteľné poznatky a skúsenosti.

Nie je ľahké zorganizovať tak komplexnú aktivitu. Preto kluby, ktoré sa na nej podieľajú a ich jednotliví aktívni zástupcovia si zaslúžia uznanie a poďakovanie.

Najlepšie to urobí každý tým, že Epeiros cup podporí svojou aktívnou účasťou. A tá stojí za to!